TELETURNIEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO” W NASZEJ SZKOLE

Pierwszy raz  zagościł w naszej szkole znany i lubiany teleturniej „Kocham Cię, Polsko”. W dwugodzinnym konkursie wzięli uczniowie i rodzice z klasy 5e, a w rolę prowadzących wcielili się wychowawca i nauczyciel współorganizator klasy. Podzieleni na drużyny rywalizowali ze sobą i dopingowali się wzajemnie.

Po odśpiewaniu tytułowej piosenki rozpoczęły się pierwsze konkurencje (w sumie było ich dziesięć). Wszyscy wykazali się dużą wiedzą z zakresu literatury, filmu i telewizji oraz znajomością  sławnych Polaków. Były także pytania dotyczące znajomości polskich przysłów oraz literatury dziecięcej oraz rap literacki, plotka i kalambury. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja piosenek. Cały czas zawodnicy  okrzykami zagrzewali swoje drużyny do walki. Wyrównana rywalizacja miała formę zabawy i odbywała się w przyjaznej atmosferze. Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyny otrzymywały punkty. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami a uczniowie klasy 5e w nagrodę zostali na noc w szkole (już bez Rodziców). Mnóstwo rozmów i wrażeń, gier planszowych, gier logicznych nie pozwoliły długo nam zasnąć. To był wspaniały, wspólnie spędzony czas – udowodniliśmy, że umiemy się świetnie bawić bez telefonów.