SZKOLNY KONKURS Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji zbliżających się obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy klasy VII – VIII do udziału w konkursie

1. Cele konkursu:

– rozbudzanie zainteresowań historią ojczyzny,

– pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie  świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.

2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII – VIII  SP nr 39.

3. Warunki konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie projektu pierwszej strony gazety informującej o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości 11 listopada 1918 r. oraz prowadzonych walkach o granice państwa polskiego. Należy przedstawić jedno wybrane wydarzenie:

–11 listopada 1918 r.

–Józef Piłsudski – współtwórca niepodległej Polski.

–Ignacy Paderewski – pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, mąż stanu i polityk.

–Powstania Śląskie.

–Powstanie Wielkopolskie.

–Wojna Polski z Rosją sowiecką.

–Walki o Lwów

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

Informacje mają być przekazane w sposób atrakcyjny wzbogacone o ilustracje, mapy, teksty źródłowe. Stronę gazety należy zatytułować. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę. Pracę można wykonać samodzielnie lub w maksymalnie dwuosobowym zespole.

4. Format pracy:A2 , A3

5. Kryteria oceny pracy:

– zgodność z tematem

– jakość wykonania – pomysłowość, oryginalność,

– estetyka wykonania pracy,

6. Każdy uczestnik konkursu, który spełni przyjęte powyżej warunki otrzyma ocenę celującą o wadze 1 z historii i plastyki. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą o wadze 2. Wyboru najlepszych prac dokona komisja złożona z osób wchodzących w skład Grona Pedagogicznego.

7. Prace biorące udział w konkursie wyeksponowane będą na wystawie zorganizowanej w SP nr 39 oraz na stronie internetowej szkoły.

8. Prace można składać w nieprzekraczalnym terminie do 30.10 2020 u nauczycieli plastyki i historii: p. A. Lesiak, p. L. Twardy