Szkoła z Prawami Dziecka – UNICEF

W 2019 roku obchodzimy wyjątkową rocznicę – 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego ma świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W związku z tym faktem nasza Szkoła w ostatnich tygodniach przyłączyła się do akcji, organizowanej przez UNICEF –  “Szkoła z Prawami Dziecka”.

Celem akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji o prawach dziecka, oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi  Ich praw.

Nasi uczniowie podczas godzin wychowawczych mieli okazję rozmawiać o zagadnieniach dotyczących praw dziecka, o Konwencji praw dziecka, oglądali prezentacje, przedstawiające zagadnienie w bardzo przystępny i adekwatny do wieku sposób.

Realizacja projektu była także okazją do uhonorowania tych osób w naszym środowisku, które w szczególny sposób dbają o przestrzeganie praw naszych najmłodszych obywateli.

Odznakami  – “Gwiazdami Szeryfów Praw Dziecka” odznaczone zostały Pani Dyrektor Dorota Białek-Sołtys oraz pani Danuta Koperny  – nauczyciel naszej Szkoły. Serdecznie gratulujemy tego niezwykłego, bo przyznanego przez uczniów, wyróżnienia.