Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

26 września reprezentacja naszej szkoły w  składzie Sarah Bruzzese, Oliwia Łakomiec, Kacper Grabaż oraz Filip Piwowarczyk wzięła udział w Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich orgaznizowanym  w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Organizatorami Kongresu byli  Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Celem Kongresu było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników. Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.