Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dnia 4 kwietnia obchodziliśmy w Naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji nauczyciele specjaliści wspólnie z nauczycielami szkolnej biblioteki zorganizowali zajęcia warsztatowe mające na celu przybliżenie uczniom  czym jest spektrum Autyzmu,   oraz z jakimi trudnościami muszą na co dzień zmagać się osoby ze spektrum.

Uczniowie klas I-III oraz IV,  uczestniczyli w zajęciach podczas których mieli możliwość wykonać ćwiczenia, które w czasie zajęć rewalidacyjnych wykonują osoby ze spektrum.  Były to zajęcia w czasie, których uczniowie musieli dopasować ukryte w woreczkach kształty,  rozpoznać przedmioty z zakrytymi oczami, nawlekali również makaron w roboczych rękawiczkach czy układali według zadanego wzoru. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka sensoryczna, którą uczniowie musieli przemierzyć w samych skarpetkach.

Dzieci obejrzały również, krótki filmik podsumowujący zdobyte informacje  oraz mogły podczas dyskusji wykazać się posiadaną wiedzą. Uczniowie chętnie wymieniali się doświadczeniami, okazało się, że niektóre zdania sprawiały dzieciom nie mały kłopot, ale wspólnie spędzony czas oraz pokonane trudności dały dzieciom wiele satysfakcji i powodów do dumy.

Do obchodów Światowego Dnia Autyzmu  przyłączył się również Samorząd Uczniowski włączając wszystkich uczniów naszej szkoły do akcji „A jak Autyzm”. Uczniowie pisali na wewnętrznej stronie dłoni literę „A” jako znak Solidarności z osobami w spektrum autyzmu a następnie robili zdjęcia. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, a wszystkie zdjęcia z wydarzenia będzie można zobaczyć na Facebooku. Zapraszamy!