Sprzątanie Świata w SP 39

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku organizujemy konkursy oraz lokalną kampanię propagująca wymianę „jednorazówek” na uszyte przez dzieci torby wielokrotnego użytku.

KONKURSY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 i 4-8

Termin zakończenia konkursu: 8 października 2019r.

1. Konkurs na wykonanie torby wielokrotnego użytku z materiałów przyjaznych środowisku.
  2. Zbiórka telefonów komórkowych.
  3. Zbiórka makulatury.

Szczegóły:

1. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie we własnym zakresie torby ekologicznej na zakupy. Oceniane będą: estetyczne wykonanie i funkcjonalność.
  1. Zbiórka zużytych, niepotrzebnych telefonów komórkowych. Za przyniesienie co najmniej:
  • trzech telefonów, uczeń otrzyma kuponik szczęścia,
  • siedmiu telefonów, uczeń otrzyma ocenę bardzo dobrą za aktywność z geografii  lub biologii,
  • dziesięciu telefonów, uczeń otrzyma ocenę  celującą  za aktywność z geografii  lub biologii;
  1. Zbiórka makulatury:
  • Zważoną makulaturę należy umieścić w kontenerze postawionym przed szkołą.
  • Do zeszytu, pozostawionego na dyżurce, należy wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę i ilość przyniesionej makulatury. Za przyniesienie co najmniej:
  • 10kg, uczeń otrzyma kuponik szczęścia,
  • 20kg, uczeń otrzyma ocenę bardzo dobrą za aktywność z geografii  lub biologii,
  • 30kg, uczeń otrzyma ocenę  celującą  za aktywność z geografii  lub biologii;

Podpisane torby ekologiczne i  telefony należy przynosić do p. Pawelec lub p. Kwiecień

Klasy, najbardziej zaangażowane w Dzień Sprzątania Świata, otrzymają nagrody:

I miejsce- wyjście na kręgle (lub do kina)

II miejsce- kupon „ Dzień bez pytania”

III miejsce- kupon „Lekcja bez pytania”