Przerwa szansą na integrację

We wtorek podczas długiej przerwy odbyły się zajęcia z cyklu „Przerwa szansą na integrację”. W ramach tego uczniowie klas „0”, 1d, 2e i 3a mogli podziwiać pokaz Karate Kyokushin wykonany przez uczniów: Lenę Strójwąs (6c), Natalie Pyszno (5b), Lilianę Plech (4s), Igę Papros (3c) oraz Feliksa Strójwąs (2e) wraz ze swoim Sesnei Maciejem Świtem – nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole.

Wykonali imponujące widowisko na miarę scen z popularnego młodzieżowego filmu „Karate Kid”.

Licznie przybyli uczniowie mieli również okazję posłuchać o korzyściach wynikających z  uprawiania karate. Dowiedzieli się, że rozwija wszystkie cechy motoryczne zarówno szybkość, siłę, wytrzymałość, zwinność, jaki i gibkość. Niektórzy nawet spróbowali swoich sił i sprawdzili czy Sensei Maciek wytrzyma „atak” najmłodszych.

Sądząc po minach dzieci możemy przypuszczać, że już w najbliższym czasie przybędzie kilku nowych członków w kieleckich klubach karate.

Warsztaty odbyły się pod czujnym okiem nauczycieli Karoliny Kędzierskiej i Aleksandry Nawrockiej, które z uznaniem podziwiały ogromne umiejętności naszych dzielnych uczniów.