Projekt „Kultura dla najmłodszych”

Od 01 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. S. Moniuszki w Kielcach realizowany jest zadanie „Kultura dla najmłodszych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.
Zadanie składa się z cyklu wydarzeń, które pozwolą na zwiększenie dostępu do kultury dla dzieci na wczesnym etapie nauki. W ramach projektu dzieci doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach teatralnych, tanecznych, plastycznych oraz edukacji regionalnej- znajomości województwa świętokrzyskiego.
W zakresie projektu zostaną zorganizowane wyjazdy do instytucji kultury: Filharmonii Świętokrzyskiej, Kieleckiego Teatru Tańca oraz do Teatru S. Żeromskiego. Ostatnim etapem będzie organizacja uroczystości finałowej, na której dzieci zaprezentują swoje umiejętności nabyte w trakcie uczestnictwa na warsztaty.