Podróż do wnętrza Ziemi, czyli 1e w Geoparku

18 lutego 2016r. klasa 1e wraz z p. A. Chałońską i M. Muszyńską udała się na wycieczkę do Geoparku Kielce. Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobiła podróż do wnętrza Ziemi w kapsule 5D. Kapsuła zawiera symulator lotów do środka naszej planety, a widzowie czują ruch, krople wody, powiew wiatru i zmiany temperatury. Uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Galeria Ziemi”, która zawiera geologiczną różnorodność regionu świętokrzyskiego ze szczególnym uwzględnieniem okresu dewońskiego z ogromnym modelem ryby pancernej – drapieżcy z dewońskiego morza.

Uczniowie zapoznali się również z historią kontynentów na naszej planecie i budową geologiczną skorupy ziemskiej. Dodatkową atrakcją była lekcja szlifowania minerałów. Wytwór własnej pracy każdy z uczniów mógł zabrać do domu.