POCZTÓWKA Z PRAGI

Od 18 do 20 maja klasy I a i I f były na szkolnej wycieczce w Pradze. Pierwszego dnia pobytu uczniowie poznali stolicę Czech nocą. Do zabytkowego centrum miasta dotarli metrem. Niektórzy z uczestników po raz pierwszy w życiu podróżowali takim środkiem transportu. Cudownie oświetlony gazowymi latarniami most Karola pozostawił niezatarte wrażenia. Również wspaniale prezentował się słynny Ratusz Staromiejski z astronomicznym zegarem „Orloj”.
Kolejnym etapem zwiedzania były Hradczany i Mała Strana. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się honorowa zmiana warty przy pałacu prezydenckim. Następnie uczniowie podziwiali katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego i Stary Pałac Królewski. Ostatniego dnia wycieczki młodzież pożegnała się z Pragą

Wszyscy zadowoleni, chociaż trochę zmęczeni wrócili późnym wieczorem do domu.