“Piosenka na Gwiazdkę”

15 grudnia 2023 odbył się w naszej szkole finał IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej w Języku Obcym. Podczas tego niezwykłego koncertu usłyszeliśmy 26 utworów – kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej w języku angielskim i niemieckim.

Uczestnicy konkursu – solistki, soliści oraz duety, oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej (klasy I-III) i starszej (klasy IV-VIII).

Laureaci konkursu to:

kategoria klas I-III:   1. miejsce – Alicja Salata

2. miejsce – Hanna Ogórek oraz Lena Galiszewska

3. miejsce – duet Natalia Młynarczyk i Alicja Toporska

kategoria klas IV-VIII:           1. miejsce – Bartłomiej Rokita

2. miejsce – Michalina Cedro oraz Oliver Kingdom

3. miejsce – duet Dominika Niedzielska i Julia Piniło

wyróżnienie: Karolina Lech oraz Aleksandra Łozińska

Laureaci konkursu otrzymali nagrody, zaś wszyscy uczestnicy świąteczne upominki.

Dodatkowo laureat – Bartłomiej Rokita  – został zaproszony przez p. Pawła Gosposia do współpracy przy nagrywaniu nowej płyty!!!

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: organizatorowi konkursu – SP 39 w Kielcach oraz “Happy Jumper” w Kielcach.

Szczególne podziękowania składamy na rece Jurorów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby sprawiedliwie wyłonić laureatów. A w tegorocznym Jury zasiedli:

– pan Paweł Gospoś – muzyk, autor tekstów i kompozytor, nauczyciel śpiewu, reżyser i choreograf widowisk muzycznych, prezes Fundacji Scena Mimesis, twórca płyty “Obudź się – całkiem nowe dźwięki” oraz singla “Przyjdzie czas”

– pan Michał Siemieniec – muzyk, multiinstrumentalista, członek zespołu “Daj to głośniej”, lider folkowej grupy “Jędrusie, szef szkoły muzycznej “Melodia” oraz uwielbiany przez uczniów nauczyciel muzyki

– pan Piotr Radzewicz – lektor języka angielskiego i nauczyciel w SP w Zagnańsku, znakomity pedagog, wielki fan muzyki rockowej.