PIERWSZY PROJEKT ETWINNING W NASZEJ SZKOLE!!!!!!

Od marca do maja bieżącego roku grupa chętnych uczniów z klasy 5a bierze udział w projekcie eTwinning „Inventors who changed the world/Wynalazcy, którzy zmienili świat”. Jest to pierwszy projekt eTwinning w naszej szkole.

Partnerami projektu polsko – angielskiego jest 10 szkół w Polsce i 1 szkoła ze Słowacji.

Cele projektu:

– poznanie postaci wybitnych wynalazców

– kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji

– kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim – opis wybranej postaci

– poznanie i wykorzystanie narzędzi TIK
– poznanie krajów pochodzenia wynalazców.

Pierwszym zadaniem było zaprojektowanie logo projektu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Justyna Stochmal (nauczyciel języka angielskiego).

Czym jest eTwinning?

ETwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej promującym współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Program zachęca do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do wymiany informacji, materiałów edukacyjnych i doskonalenia umiejętności językowych. Poznają swoje kraje, miasta, szkolne obyczaje, tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności. Zdobywają ciekawe, w sposób atrakcyjny podane informacje o mieszkańcach Europy. Wspólne działania szkół motywują do nauki i otwarcia na Europę.

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Chorwacja, Turcja, Macedonia, Islandia i Norwegia, czyli razem aż 32 państwa. ETwinning rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż włączają się do niego kolejne europejskie szkoły. Dziś ta wielka społeczność liczy blisko 130 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie realizują ponad 5 tysięcy różnorodnych projektów edukacyjnych. W Polsce programem zarządza Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning, które działa w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.