Pierwszy Dzień Wiosny – 21.03.2018

Za oknem wprawdzie śnieg, ale w środę do szkoły zawitała wiosna. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Zielonego Patrolu zostały zorganizowane ciekawe zajęcia.
Gimnazjaliści mieli okazję oglądać pokaz „samoobrony przez karate”. Z zaciekawieniem obserwowali zróżnicowane techniki, które można zastosować w życiu do obrony ale też jako formę sportu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej rozwiązywali w tym dniu zagadki związane z przyrodą i nadchodzącą wiosną.
Całą szkołę pochłonęło też wykonywanie wielkanocnych ozdób świątecznych i innych symboli wiosny. Piękne prace trafiły na kiermasz świąteczny. Królowały na nim jaja wielkanocne, baranki z masy solnej, kartki świąteczne, bazie i wiele wiele innych.

Dzisiejszy pierwszy dzień wiosny dostarczył wszystkim wiele radości i satysfakcji. Uczniowie powitali wiosnę, której nadejście nie zawsze musi kojarzyć się z wagarami.