PAŹDZIERNIK- MIESIĄCEM ZWIERZĄT

W Polsce Dzień Zwierząt ( 4 października) obchodzi się od 1993r. Warto pamiętać, że ten dzień jest początkiem Światowego Tygodnia, a i cały październik jako Miesiąc Dobroci dla zwierząt jest pod tym względem wyjątkowy. Świętowanie  ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania.

Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt.

Nasza Szkoła nie zapomina o zwierzętach w potrzebie!

Samorząd szkolny organizuje zbiórkę karmy i innych najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów, aby wesprzeć schronisko w Dyminach.

Na lekcjach biologii  przypominane były zasady, których należy przestrzegać, aby zwierzętom ( zarówno domowym, jak i żyjącym w naturze) żyło się lepiej. Uczniowie opowiadali o swoich pupilach, powstawały hasła  i rysunki , które przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące zwierząt w potrzebie. Na terenie szkoły pojawiły się dekoracje z motywami zwierzęcymi , hasła , zdjęcia i rysunki.

Dzięki takim akcjom kontynuowana jest idea troski o „braci naszych mniejszych”, szczególnie tych wrażliwych i zagrożonych wyginięciem.