PANCAKE DAY W NASZEJ SZKOLE

Pancake Day, Shrove Tuesday czy Pancake Tuesday… nazw jest kilka, ale wszystkie oznaczają jedno – Dzień Naleśnika. W krajach anglojęzycznych jest to odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku i zwiastuje rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Tradycja wyścigu rozpoczęła się w 1445 roku od pewnej pani domu, która podczas smażenia naleśników usłyszała dzwony kościelne wzywające na mszę. Nie chcąc się spóźnić pobiegła w fartuchu do kościoła trzymając w ręku patelnię. W tym roku nasza szkoła również obchodziła Pancake Day. Na lekcjach języka angielskiego klasy 4a,5,b, 5c, 5d, 7a i 7b zostały zaproszone do wspólnych zabaw i konkursów związanych z tym dniem. Po zaprezentowaniu historii święta uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania językowe, uczestniczyli w zawodach sportowych (mogli spróbować swoich sił w podrzucaniu a także w naleśnikowym wyścigu), i artystycznie ozdabiali naleśniki. Powstała góra słodkich i pachnących placków, a jedynym ograniczeniem w doborze dodatków była nasza wyobraźnia, dlatego nie zabrakło konfitury, czekolady, bitej śmietany, owoców oraz kolorowej posypki. Niestety, wszystkie te pyszności zbyt długo nie cieszyły naszych oczu, ponieważ chęć ich zjedzenia wygrała z frajdą jaką mieliśmy w trakcie ich przygotowywania. To był naprawdę  miły , naleśnikowy dzień !
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.