NIESAMOWITE 3D

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w szkolnym konkursie z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości.

Zgłoszenia proszę dokonywać bezpośrednio lub przez e-dziennik  do nauczycieli p. Pawelec
i p. Kwiecień do 18 marca 2024r.

Konkurs planowany jest na 8 kwietnia br. o godz. 10.30 w sali 23

Konkurs będzie polegał na rozpoznawaniu obiektów z dzieciny biologii i geografii w sześciu kategoriach:

1. Ulice europejskich stolic.
  2. Atrakcje turystyczne Europy.
  3. Krajobrazy świata.
  4. Edukacja przyrodnicza.
  5. Układy człowieka.
  6. Komórki.

W kategorii 1, do rozpoznania będą ulice: Warszawy, Moskwy, Londynu, Pragi, Wiednia i Lizbony (na zdjęciu będzie widoczny znany obiekt turystyczny danego miasta).

W kategorii 2, do rozpoznania będą wybrane atrakcje turystyczne Europy:, Katedra Notre Dame, Zamek Krzyżtopór, Schody Hiszpańskie,  Sagrada Familia, Big Ben (do podanej atrakcji należy również dopisać państwo, w którym dany obiekt się znajduje).

W kategorii 3, do rozpoznania będą: tajga, las mieszany, pustynia, sawanna oraz las deszczowy.

W kategorii 4, do konkretnych zwierząt należy wpisać grupę, do której należą tj.: gady, płazy, ssaki, ptaki lub ryby.

W kategorii 5, do rozpoznania będą układy: nerwowy, oddechowy, trawienny, krwionośny, ruchu (szkieletowy i mięśniowy).

W kategorii 6, do rozpoznania będą komórki: wyspecjalizowane komórki (nerwowa i krwinka czerwona),  roślinna, zwierzęca, prokariotyczna (bezjądrowa).Dla zwycięzców przewidziany jest dyplom, ocena z przedmiotu oraz nagrody rzeczowe