Najmłodsi dla Niepodległej

9 listopada uczniowie klas I-III świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obejrzeli spektakl zrealizowany w ramach projektu „Młodzi menadżerowie kultury”, podczas którego wysłuchali patriotycznych wierszy i pieśni legionowych. Obejrzeli również Poloneza i taniec z flagą w wykonaniu grupy wokalno-tanecznej „Solo”. Kolejnym punktem było patriotyczne pieśniobranie, podczas którego każda klasa wykonała przygotowaną przez siebie pieśń. O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci brały udział również w klasowych zajęciach plastycznych oraz odwiedziły stanowiska Pikniku Patriotycznego. Duże wrażenie zrobił na dzieciach poligon wojskowy oraz występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. To była piękna lekcja historii.