„Modliszka – drapieżny łowca w świecie owadów”  warsztaty dla klas 0 – III

W dniach 8 – 11 stycznia, z ramienia Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, naszą szkołę odwiedziły: p. Ania oraz p. Ilona z Centrum Edukacji Entomologicznej w Chrustach. Poprowadziły one niezwykłe zajęcia pt. „Modliszka – drapieżny łowca w świecie owadów”   w ramach cyklu spotkań „Fascynujący świat owadów i pajęczaków”.

Po raz kolejny, poprzez zabawę, uczniowie zdobyli nowe wiadomości. Czy wszystkie modliszki wyglądają tak samo? Czy modliszki latają? W jaki sposób polują? Czy modliszki boją się pająków? Czy w Polsce żyją modliszki? To tylko nieliczne pytania, na które panie odpowiadały podczas zajęć. Uczniowie mieli okazję posłuchać wielu ciekawych informacji o modliszkach. Podczas realizacji  warsztatów dzieci mogły potrzymać na rękach owady. Ponieważ wszystkie okazy były roślinożerne, były całkowicie bezpieczne dla dzieci.