Młodzi Eksperci DS. Unii Europejskiej

Dnia 11 kwietnia grupa 4 uczniów z klasy 6c wzięła udział w wojewódzkim konkursie Młodzi Eksperci DS. Unii Europejskiej”. Organizatorem było VII LO im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Cele konkursu to sprawdzenie wiedzy uczniów o Unii Europejskiej z okazji zbliżającej się 20 rocznicy członkostwa Polski w Unii, a także budowanie poczucia jedności, solidarności oraz integracji poprzez pracę w zespołach.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z województwa świętokrzyskiego, które sprawdzały ich wiedzę i umiejętności. Nie zabrakło zadań integrujących uczestników konkursu. Drużyna z naszej szkoły uzyskała 3 miejsce. Nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka do Warszawy ufundowana przez europosła Adama Jarubasa. Gratulujemy sukcesu !