Mistrz ze szkolnej ławki

Przedstawiamy sylwetkę naszego ucznia – wielokrotnego Mistrza w Łyżwiarstwie Szybkim – Antoniego Skonecznego, ucznia klasy 4s. Antek już od najmłodszych lat uwielbiał sport. Gdy miał 3 lata założył swoje pierwsze łyżwy i do dziś jest członkiem Klubu Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki.

Uwielbia także: piłkę ręczną, piłkę nożna, koszykówkę i lekkoatletykę, jednak największą jego pasją, sportem, w którym odnosi sukcesy jest Łyżwiarstwo Szybkie. Ta dziedzina wymaga wielogodzinnych treningów i wyrzeczeń, jednak Antek daje radę , a w przyszłości chciałby zostać Olimpijczykiem.

W sezonie 2023/24 w Łyżwiarstwie Szybkim wygrywał 5x ogólnopolskie zawody „I Ty zostań Mistrzem” na torze krótkim jak i na torze długim.

Uczestniczył w zawodach w Sanoku, Giżycku, Białymstoku, Elblągu, Lubinie, Warszawie
i Tomaszowie Mazowieckim. W każdej z tych imprez zajmował w swojej kategorii wiekowej miejsca od 1 do 3, a na torze długim wygrywał za każdym razem.

Brał udział w zagranicznych zgrupowaniach w Holandii oraz  w Niemczech, gdzie startował
w międzynarodowych zawodach.

Sport, który sobie upodobał wymaga od niego ogromnej dyscypliny, bardzo dobrego zarządzania czasem i wielkiego wkładu pracy, co nie przeszkadza mu w odnoszeniu sukcesów
w szkole – jest jednym z najlepszych uczniów w klasie.

Jest przykładem tego, że systematyczną, ciężką pracą i samozaparciem można osiągnąć to co zdawałby się niemożliwe.

Zobaczcie zdjęcia z jego startów i spróbujcie sobie wyobrazić jak długo, systematycznie i ciężko trzeba pracować na takie wyniki.

Gratulujemy! Trzymamy kciuki i będziemy obserwować dalsze poczynania naszego panczenisty! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach Antosia.

Bierzcie przykład i miejcie wiarę, że walcząc o marzenia można sięgnąć gwiazd!