Międzynarodowy Dzień Praw dziecka z UNICEF

17 listopada po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach , dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności  z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień  z bardzo poważnym przesłaniem.

Symbolem tego dnia i solidarności  z dziećmi na całym świecie  jest kolor niebieski, dlatego zdominował on tego dnia naszą szkołę – nasz ubiór i dekoracje.

Nasi najmłodsi uczniowie dyskutowali ze swoimi wychowawcami na temat praw dziecka i poznawali je, wykonując piękne prace plastyczne, zadania i łamigłówki związane z tym tematem.

Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach na temat Konwencji Praw Dziecka – w grupach projektowych wykonywali plakaty tematyczne i uzupełniali karty pracy. Najstarsi z uczniów mieli zaś okazję sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując test o prawach dziecka.