Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Z tej okazji uczniowie klasy 1b pielęgnowali piękno naszego języka, ćwicząc wymowę łamańców językowych. Są one doskonałym narzędziem do utrzymywania aparatu mowy w dobrej formie oraz do ćwiczenia dykcji. Pierwszoklasiści poznali polskie cytaty i przysłowia oraz ich znaczenie, a przy okazji stworzyli ilustrowaną księgę polskich przysłów.

Ponadto, uczniowie wzięli udział w konkursie internetowym „Poprawna polszczyzna” organizowanym przez portal edukacyjny Eduelo. Wszyscy uczestnicy dzielnie rozwiązywali zagadki językowe. Do drugiego etapu konkursu awansowało 2 uczniów: Wojciech Kasperek i Aleksandra Kowalczyk, spośród 11 tysięcy startujących. Ostatecznie naszym uczniom nie udało się awansować do pierwszej 10. zaledwie o 1 punkt, ale mimo wszystko zasłużyli na gratulacje i podziękowania za pracę, poświęcony czas i ogromną wiedzę o języku polskim!!!