MASZ PROBLEM? COŚ CIĘ NIEPOKOI? WEJDŹ NA NASZĄ PODSTRONĘ O ZDROWIU PSYCHICZNYM

Kiedy odczuwamy ból głowy – zażywamy tabletkę. A co robimy, gdy odczuwamy smutek, złość, przygnębienie? Wiele osób cierpiących z powodu trudnych emocji robi to w samotności. Uwierz – TY MOŻESZ INACZEJ!

Różnych zaburzeń psychicznych doświadcza w swoim życiu ponad ¼ dorosłych Polaków. Ich nasilenie obserwuje się również u najmłodszych. Niestety – tylko niewielka część osób w kryzysie korzysta z pomocy specjalistów. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej i nieprzewidzianej sytuacji życiowej. Co wtedy zrobić? Poszukać wsparcia. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z rzetelnych informacji dotyczących zdrowia psychicznego zamieszczonych na stronie internetowej naszej szkoły. Podstrona powstała w ramach Kampanii społecznej „… bo liczy się pomoc”, zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki w Edukacji w Kielcach wraz z Partnerami. Na naszej podstronie znajdziecie nie tylko mapę wsparcia w Kielcach i w okolicy, ale i filmy, gry internetowe, podcasty i wiele innych wartościowych materiałów.

Podsumowanie Kampanii społecznej „… bo liczy się pomoc” odbyło się 14 grudnia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, podczas Konferencji „Zagrożenia i ich profilaktyka wśród dzieci i młodzieży”. Naszą szkołę podczas wykładów profilaktycznych znakomicie reprezentowała klasa VI c. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących sposobów rozwiązywania sytuacji trudnych. Bardzo dziękujemy młodzieży na ich zaangażowanie podczas Konferencji.

Podstronę naszej szkoły o zdrowiu psychicznym znajdziecie pod adresem: https://padlet.com/alicjasoltys/szko-a-podstawowa-nr-39-w-kielcach-f96q7nvr35p2vgb2 lub w zakładce Menu Ucznia – …bo liczy się pomoc!