LUTY W BIBLIOTECE

1.  W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, która miała na celu:
– przedstawienie uczniom czym jest Internet i jakie zachowania w sieci mogą być dla nich niebezpieczne,
– uświadomienie, że Internet jest bezpieczny, jeśli umiejętnie się z niego korzysta.

 Dla uczniów klas starszych zorganizowano  quiz „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu” Najlepsi otrzymali pochwały i dodatkowe punkty z zachowania.

2. Wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę 9 lutego otrzymywali niespodziankę – walentynkę od książki zawierającą cytaty dotyczące miłość i przyjaźń zaczerpnięte z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Walentynki się udały! Do biblioteki przyszło wielu młodych czytelników, a „walentynkowe” lektury rozeszły się błyskawicznie.

Biblioteczny Dzień Zakochanych minął w miłej i pełnej uśmiechu atmosferze.

3. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21.02.2024 roku biblioteka zorganizowała Kącik językowy  pełen propozycji zabaw z językiem polskim ( rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, wykreślanki, łamańce językowe itp.) Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz ortograficznych.

4. Wzięliśmy też udział w międzyszkolnym konkursie bibliotecznym pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty  pt. „Sleeveface, czyli ubierz się w ulubioną książkę”. Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz kształtowanie umiejętności fotograficznych uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii z ulubioną książką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

 5. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi biblioteka szkolna razem z nauczycielami współorganizującymi kształcenie przygotowała akcję „Wymień się książką na ferie”.

Na parterze przy wejściu głównym została przygotowana półka z książkami. Tydzień przed feriami uczniowie przynosili z domu już przeczytane książki, które mogli wymienić  na inne interesujące tytuły.

Dzięki tej akcji dzieci  rozbudzały swą aktywność czytelniczą, a używane książki dostały drugie życie.

Skip to content