Lekcja historii w miejscach pamięci narodowej

6 lutego uczniowie klasy VI b uczestniczyli w lekcji historii i warsztatach w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na temat :Jak III Rzesza zmieniła życie Kielczan/Polaków. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią więzienia, oglądali miejsca związane z tragicznymi wydarzeniami naszej lokalnej historii, zwiedzali wystawy przygotowane przez pracowników OMPiO. Następnie na ich podstawie uzupełniali karty pracy i wspólnie analizowali zdobytą wiedzę. Edukacja  w miejscach pamięci otwiera młodzież na wartości patriotyczne, humanitarne, pobudza do  zmiany postaw. Tak zdobyta wiedza na długo pozostanie w ich pamięci. Po solidnej porcji historii, uczniowie udali się do Muzeum Narodowego gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pracowników tej instytucji. Lekcje „poza ławką szkolną” będziemy kontynuować w przyszłości.