Lekcja  biblioteczna w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Dnia 22.10.2018 roku klasa VI B odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach przy ulicy Jana Pawła II.
Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie poznali inny rodzaj biblioteki, dużo większej niż szkolna oraz nauczyli się jak korzystać z jej zasobów.  Zapoznali się z katalogami tradycyjnymi oraz wyszukiwali książki w katalogu on-line. Mieli również okazję zobaczyć wszystkie działy biblioteki takie jak: magazyny, w których znajduje się ponad pół miliona książek, dział informacji, zbiorów multimedialnych, gdzie gromadzi się kasety, płyty i audiobooki oraz czytelnię. Zobaczyli najbardziej oryginalne książki: najdłuższą, najmniejszą i największą. W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w prezentacji na temat twórczości Stefana Żeromskiego. Poznali najważniejsze wydarzenia z życia pisarza, tytuły jego dzieł oraz  nawiązania literackie do Kielecczyzny.