Lekcja  biblioteczna w Mediatece.

Dnia 02.02.2024 roku klasa 4c odwiedziła Filię Nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach zwaną Mediateką, która mieści się w nietypowym miejscu – na dworcu autobusowym.

Mediateka to połączenie nowoczesności z tradycją. Jest to miejsce dla każdego, kto chce spędzać czas w Strefie VR, zagrać na konsolach do gier, śledzić rozgrywki e-sportu, przenieść się do świata w wymiarze 3D , spędzić czas przy grach planszowych, skorzystać z audiobooków czy książek  i czasopism w tradycyjnej formie.

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie mieli okazję zobaczyć inny rodzaj zbiorów m.in. ruchome książki, a także przy pomocy nowoczesnych aplikacji obejrzeć lekturę w wymiarze 3D.

W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych uczniowie tworzyli własne walentynki  doskonaląc swoje umiejętności plastyczne. Nie zabrakło też rywalizacji podczas konkurencji zręcznościowych, które wywołały wiele emocji.

Lekcja była bardzo atrakcyjna i interesująca.