KONKURS Z OKAZJI 230 ROCZNICY INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 230 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej.

Lapbook- Tadeusz Kościuszko

I. Cel i przedmiot konkursu

1. Uczczenie 230 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej.
  2. Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.
  3. Popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji.
  4. Doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy.

II. Uczestnicy konkursu

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VIII.
  2. Projekty konkursowe mogą być realizowane indywidualnie lub w grupie liczącej maksymalnie 2 osoby.

III. Forma prezentacji pracy konkursowej

1. Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka*, którego tematem jest Tadeusz Kościuszko. Praca ma przedstawiać wiadomości i ciekawostki z życia Tadeusza Kościuszki.

2. Lapbook powinien być wykonany samodzielnie przez ucznia/uczniów.

3. Praca powinna być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami, w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka.

4. Praca powinna być wykonana z papieru o wymiarach A3 lub A2 i zawierać kieszenie, schowki itp.

5. Każdy z uczniów może złożyć na konkurs jedną pracę.

6. Praca powinna zostać podpisana na odwrocie danymi osobowymi: imię i nazwisko autora pracy, szkoła, klasa.

IV. Miejsce i termin składania prac konkursowych

1.  Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 20.03.2024 u nauczycieli historii: p. A. Lesiak, p. U. Rakowska-Górnik

2. Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.

3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

4. Organizator nie zwraca prac.

V. Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

– poprawność merytoryczna,

– ilość informacji,

– oryginalność,

– zastosowanie różnych sposobów przekazania informacji,

– estetyka wykonania lapbooka,

– samodzielność wykonania i wkład pracy,

VI. Rozstrzygnięcie konkursu

1. Każdy uczestnik, którego praca konkursowa spełni wymogi, o których mowa w regulaminie otrzyma ocenę celującą o wadze 1 z historii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą o wadze 2.
  2. Wyboru najlepszych prac dokona komisja złożona z osób wchodzących w skład Grona Pedagogicznego.

*Lapbook, czyli „książka na kolanach” jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.