Konkurs recytatorski „W gościnie u Wisławy Szymborskiej”

Dnia 29 marca 2023r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „W gościnie u Wisławy Szymborskiej”, który  został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji. Ponadto w tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin tej wybitnej polskiej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

W konkursie wzięli  udział uczniowie klas 4-8. Ocenie podlegały następujące  umiejętności recytatorskie: znajomość tekstu, interpretacja utworu, intonacja, oraz dykcja.

Uczniowie podjęli się trudnego zadania interpretacji wymagającej i refleksyjnej twórczości Wisławy Szymborskiej.  Poziom recytacji był bardzo wysoki, a jury miało trudny wybór.  Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Natalia Wolańska z kl.4b oraz Marcel Sikora z kl.5c

II miejsce – Weronika Szubert z kl.8b

Wyróżnienia: Aleksandra Łozińska z kl.4a, Maria Niedbał z kl.4c oraz Adam Mastalerz kl. 6c. Gratulujemy!

Konkurs uatrakcyjnił występ Julity Pałki oraz  Leny Skrzypek z kl. 3d, które wystąpiły w najpopularniejszej interpretacji wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

Organizatorzy:

Iwona Kowalik, Anna Pater, Agnieszka Karyś – Toszkow, Michał Siemieniec.