Konkurs „RECYCLING NA MIARĘ – ALARM DLA ZIEMI”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do czwartej edycji konkursu „ Recycling    na miarę” organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, którego tematem jest problem ochrony środowiska.

Dnia 2 marca uczniowie z klasy 5d z nauczycielem biologii Anną Kwiecień uczestniczyli w warsztatach plastycznych w kieleckim Plastyku. Uczniowie pod opieką artystów plastyków wykonywali przestrzenne prace z odpadów plastikowych, wysłuchali wykładu dotyczącego biogospodarki i możliwości powtórnego wykorzystania odpadów.

Kolejnym etapem konkursu będzie wykonanie prac plastycznych z odpadów plastikowych, tekstylnych i papierowych pochodzących z gospodarstw domowych uczniów. Prace powinny wskazać możliwość powtórnego wykorzystania materiałów, które wydają się nieprzydatnymi a mogą być wykorzystane w łańcuchu działań w obronie Ziemi.