Konkurs na plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W ZWIĄZKU Z UDZIAŁEM W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW”
OGŁASZAMY KONKURS NA PLAKAT
100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
DO UDZIAŁU W KONKURSIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW
TECHNIKA PRAC DOWOLNA, FORMAT A2  LUB A3

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”

1. Celem konkursu jest uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.
  2. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 39. Konkurs jest organizowany w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie „Szkoła młodych patriotów”
  3. Konkurs skierowany jest do wszystkich grup szkolnych  SP nr 39.
  4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu  na temat: „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”
    – autorem pracy może być tylko 1 osoba,
    – format: A-3 (297 mm x 420 mm) lub A-2 ( 420mm ×594mm) – prace o innym formacie nie będą przyjmowane,- technika: dowolna.
  1. Ocenie prac będzie podlegać:
    – pomysłowość, oryginalność,
    – zgodność z tematem,
    – estetyka wykonania pracy,
    – umiejętności doboru różnych technik plastycznych.
  1. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę celującą o wadze 1 z przedmiotu historia lub edukacja wczesnoszkolna. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą o wadze 3. Wyboru najlepszych prac dokona komisja złożona z osób wchodzących w skład Grona Pedagogicznego.
    Prace zostaną ocenione w trzech  kategoriach wiekowych:
    I – III klasa Szkoły Podstawowej
    IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
    VII – VIII klasa Szkoły Podstawowej oraz III klasy Gimnazjum
  1. Prace biorące udział w konkursie wyeksponowane będą na wystawie zorganizowanej w SP nr 39 oraz na stronie internetowej szkoły.
  2.  Prace można składać w nieprzekraczalnym terminie do  19.10 2018 u nauczycieli historii:
  3. A. Lesiak, p. U. Rakowska-Górnik
  4.  Każda praca powinna zawierać na odwrocie następującą metryczkę:
    – imię i nazwisko ucznia
    – klas

Postanowienia końcowe:

Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników oraz publikację prac zgodnie  z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych                   i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz, UE L Nr 119.