KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH – CZYLI CIĄG DALSZY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GIMNAZJUM NR 7

98 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę uczciliśmy MIEJSKĄ GRĄ PATRIOTYCZNĄ, w której uczestniczyły wszystkie  klasy naszego gimnazjum. Kolejnym etapem obchodów narodowego święta był koncert pieśni patriotycznych, które powstawały w różnych  okresach naszych dziejów, przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Pieśni towarzyszyły Polakom w chwilach radosnych i smutnych, zawsze podnosiły na duchu, dawały nadzieję. Pieśni tworzono w ciężkich czasach niewoli, były one przepełnione tęsknotą i miłością do ojczyzny. Do dziś wzbudzają wiele emocji i wzruszeń. Podczas wspólnego śpiewania uczniowie obejrzeli prezentację zdjęć i obrazów przedstawiających ważne wydarzenia i postacie związane z polskim ruchem niepodległościowym. Zorganizowana uroczystość pogłębiła wiedzę uczniów o historii ojczyzny, utrwalając jednocześnie postawy patriotyczne na kanwie pieśni które na stałe weszły do naszej tradycji.

Równocześnie gimnazjaliści wykonywali plakaty na szkolny konkurs plastyczny
z okazji narodowego święta.  Napłynęło wiele pięknych prac, spośród których komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajął Mikołaj Dyrduł

II miejsce zajęły Wiktoria Kuranda i Julia Wawrzycka

III miejsce zajęły Maja Świercz i Julia Szymańska

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom !