Kolejny etap projektu „Wszystkie kolory Świata” za nami!

Zakończyliśmy kolejny etap projektu UNICEFu, jakim było szycie szmacianych lal. Przechodzimy teraz do następnego etapu, w którym będziemy sprzedawać lalki oraz zbierać pieniądze na szczepienia dzieci z Angoli. Od środy, 22.02. na przerwach i na lekcjach zbierane będą przez wolontariuszki pieniądze do puszek oraz sprzedawane lale.
Informujemy także, że do reprezentowania naszej szkoły w facebookowym konkursie UNICEFu na najpiękniejszą lalkę wybrana została laleczka wykonana przez Wiktorię Topór z kl. 2c, której serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.
Facebookowe głosowanie rozpocznie się 2.03., a o szczegółach i sposobie głosowania poinformujemy wkrótce.

Przypominamy powód akcji:  Angola jest jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci.

Z powodu wieloletniej wojny domowej jest to bardzo niestabilny kraj, narażony na klęski humanitarne. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno-sanitarne powodują, że setki tysięcy rodzin w tym kraju zdanych jest na pomoc z zewnątrz. Z powodu kryzysu najbardziej cierpią dzieci, które stanowią prawie połowę społeczeństwa Angoli. Zagrażają im takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra, czyli choroby, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, by ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną powyższymi chorobami.

Nie bądź bierny! Każdy z nas może mieć swój wkład w poprawę losu dzieci w Angoli.