KLASY 4c i 5e w PARKU LEGEND

Dnia 18 października uczniowie klas 4c i 5e wraz opiekunami wybrali się do Parku Legend w Nowej Słupi. Zwiedzając to niezwykłe muzeum przenieśli się w czasie do pradawnego świata pełnego magii, czarownic, zbójów, szlachetnych rycerzy i świętych. Przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu był znany z legendy – świętokrzyski pielgrzym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych wirtualnych technologii uczniowie czuli się bohaterami tych niezwykłych wydarzeń. W ten sposób dowiedzieli się skąd wzięło się madejowe łoże, co spotkało zbója Kaka, kim był Emeryk, jak wyglądały sabaty czarownic na Łysej Górze i z czego zasłynęło cudowne źródełko. W kinie 3D obejrzeli atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego, którymi zostali wręcz oczarowani. Jednak największą frajdę sprawił dzieciom wirtualny lot na miotle.

Następnie podążając szlakiem legend świętokrzyskich zwiedzili Gołoborze i Święty Krzyż.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i pouczająca. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe swojej małej ojczyzny oraz miło i przyjemnie spędzić czas.