KLASY 4c i 5a  w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Dnia 21 marca czyli w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 4c i 5a wraz opiekunami wybrali się do Oblęgorka.

W Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecia pracy literackiej. W pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

Uczniowie zwiedzając pałacyk dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia znanego pisarza.

Ponadto uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Zapoznali się z techniką zdobienia zwana decoupage i samodzielnie ozdobili swoja wielkanocna pisankę.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i pouczająca. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe swojej małej ojczyzny oraz miło i przyjemnie spędzić czas.