Klasy 3c oraz 3d w Fabryce Bombek

Dnia 21 listopada uczniowie klasy 3c i 3d odwiedzili Fabrykę Bombek w Staszowie, gdzie zaznajomili się z tradycyjną metodą wytwarzania szklanych ozdób choinkowych. Zapoznali się z tajnikami coraz rzadziej spotykanego w Polsce i na świecie zawodu.

Odwiedzili – dmuchalnię, w której pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty ozdób. Widzieli jak w – srebrzalni bombki za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddawane są  procesowi srebrzenia. W dekoratorni natomiast przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Po zwiedzaniu fabryki uczniowie udali się na warsztaty, podczas których samodzielnie ozdobili pamiątkową, szklaną bombkę. Pełni wrażeń z zakupami z firmowego sklepiku wrócili do szkoły, gdzie wyczekują nadchodzących świąt, aby swoimi bombeczkami udekorować świąteczne choinki.