„Każdy ma swoje K2” – POKAZ UMIEJĘTNOŚCI PSÓW RATOWNICZYCH

Uczniowie klasy 1e weaz z wychowawcą 20.10.2022r. wzięli udzial w pokazach umiejętności psów ratowników. To pierwsze z wydarzeń otwierających trzydniowy projekt „Każdy ma swoje K2” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

W samo południe Ratownik Patryk Czermak z Sudeckiej Grupy GOPR wraz z czworonożnymi towarzyszami zaprezentowali specjalny trening umiejętności psów ratowniczych.

9-miesięczna suczka Fudżi, owczarek belgijski oraz 3-letni pies Arco zaprezentowali swoje umiejętności. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać ćwiczenia uczące psa myślenia, posłuszeństwa, reagowania na różne komendy.

Kolejnym gościem specjalnym w tym dniu był Pan Jan Mela – podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny, którego uczniowie mieli okazję poznać.

Na koniec uczestnicy spotkania, zostali obdarowani słodkimi prezentami firmy Lyofood.