Każdy ma prawo do wolności, każdy ma prawo do edukacji!

W czwartek, 3.12. klasy I uczestniczyły w lekcji poświęconej działalności dwóch światowych organizacji – laureatów Pokojowej Nagrody Nobla: UNICEFu i Amnesty International.
Lekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną i filmami dla swoich młodszych kolegów poprowadzili uczniowie klasy IIc, a pretekstem do tego spotkania są dwie duże akcje społeczne, które odbędą się już wkrótce w naszym gimnazjum.
9. grudnia cała szkolna społeczność, a także zaproszeni goście uczestniczą w XVI Maratonie Pisania Listów Amnesty International, pisząc listy w obronie więźniów sumienia, tj. osób lub społeczności, wobec których łamane są prawa człowieka. Naszymi listami wyrazimy sprzeciw wobec bezprawnego przetrzymywania osób w więzieniach, torturowania ich, znikania osób w państwach reżimu oraz wobec zmuszania dziewcząt i kobiet wbrew ich woli do małżeństwa.

Czwartkową lekcją rozpoczęliśmy także realizację projektu UNICEfu: MALI uczniowie idą do szkoły, w ramach którego poznamy problemy dzieci jednego z najbiedniejszych państw na świecie, Mali i innych krajów słabo rozwijających się oraz dowiemy się, jak poprawa dostępu do edukacji dla wszystkich dzieci może pozytywnie wpłynąć na rozwój i rozkwit tych państw.

W ramach projektu wykonamy książkę dla dzieci z MALI, która następnie stanie do konkursu oraz zostanie zlicytowana na pozyskanie środków na podręczniki i artykuły szkolne dla małych MALIjczyków. Przeprowadzimy także zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Nie bądź bierny! Każdy z nas może mieć swój wkład w poprawę losu ludzi na całym świecie!

Zaprojektuj książkę dla dzieci i napisz jak najwięcej listów w Maratonie!