I miejsce w konkursie “ Środowisko ponad wszystko”

“ Środowisko ponad wszystko “ to długoterminowy konkurs organizowany przez Straż Miejską w Kielcach. Uczniowie klasy 6d pod opieką nauczyciela biologii Anny Kwiecień przez 1,5 roku wykonywali zadania konkursowe, których celem było ukształtowanie wśród młodego pokolenia poczucia odpowiedzialności za środowisko, zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii oraz rozbudzenie i pogłębianie szacunku dla przyrody nie tylko wśród rówieśników ale także mieszkańców miasta.

Członkowie grupy realizowali działania zawarte w regulaminie oraz szereg dodatkowych, dzięki którym podnieśli swoją znajomość ekologii. Do zadań należało między innymi zorganizowanie kampanii informacyjnej dotyczącej sprzątania po psach, szkodliwości używania plastiku, wykonanie kolorowanki dotyczących zadań Straży Miejskiej w kontekście ochrony środowiska czy zorganizowanie konkursu plastycznego oraz napisanie opowiadania dotyczącego zanieczyszczenia powietrza .

Gratulujemy wygranej !!!