I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „WKRĘCENI W JĘZYKI” POD HASŁEM „OPOWIEDZ MI BAJKĘ” ROZSTRZYGNIĘTY

15 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach odbył się trzeci etap I Międzyszkolnego Konkursu „Wkręceni w języki”. Patronat nad tym wydarzeniem objął: Prezydent Miasta Kielce, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Telewizja Kielce i Radio Kielce.

Finaliści zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały znajomość nazw angielskich i niemieckich a także szukali fałszywych informacji w bajce w angielskiej wersji językowej. Ponadto uczniowie klas V – VIII zaprezentowali także swoje umiejętności w wypowiadaniu się w języku obcym.

Laureatami konkursu zostali :

– w kategorii klas 1-4

I MIEJSCE – JAKUB CHWASTEK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 W KIELCACH

II MIEJSCE – ANNA PARKITA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KIELCACH

II MIEJSCE– AMELIA BOCAK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 25 W KIELCACH

III MIEJSCE – NATALIA MIKA – – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KIELCACH

– w kategorii klas 5-8

I MIEJSCE – MARIA STACHERA – OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. W KIELCACH

II MIEJSCE – PAWEŁ JAROS – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 25 W KIELCACH

III MIEJSCE – MICHALINA SZUSTAK – OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. W KIELCACH

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego konkursu na stronie TVP3 Kielce https://kielce.tvp.pl/54356363/wkreceni-w-jezyki-konkurs-dla-mlodych-poliglotow