Grupy DSD na warsztatach językowych w Krakowie

11 października rozpoczęliśmy tegoroczny cykl spotkań w ramach współpracy z Goethe Institut w Krakowie. Tym razem w zajęciach językowych wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmej, realizujący program DSD.

Warsztaty połączone były ze zwiedzaniem wystawy ilustracji narracyjnych AUSERLESENES w Galerii KUNS(Z)T, przygotowanej przez LesArt, Berlińskie Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Projekt wystawy zrodził się podczas pandemii, wówczas Centrum LesArt poprosiło znanych niemieckich ilustratorów i ilustratorki o stworzenie specjalnie na tę wystawę jednego obrazu narracyjnego, który zachęci oglądających w każdym wieku do refleksji, zadawania pytań, wymyślania i opowiadania historii. Na wystawę składają się prace m.in. autorów i ilustratorów znanych polskim czytelnikom i czytelniczkom: Nadii Budde, Jörga Mühle i Karstena Teicha.

Ponieważ pogoda wyjątkowo nam dopisała, po warsztatach cała grupa wraz z nauczycielami – p. Małgorzatą Kamińską-Woś i p. Barbarą Radzewicz z ochotą uczestniczyła w spacerze po krakowskim Kazimierzu.