Grudzień w bibliotece

1.Miło nam poinformować, że konkurs „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Decydującymi kryteriami była kreatywność uczniów  oraz samodzielność wykonania pracy.

Po burzliwych naradach zwycięzcami zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce – Kamila Pęk z klasy 3c

II miejsce – Vanessa Petryk z klasy 3d

w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Kacper Petryk z klasy 4a

II miejsce – Oliwier Bednarski z klasy 5d

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

2. „Czytelnikiem miesiąca” została Joanna Radzewicz z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania.

3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich chętnych uczniów do udziału w quizie „Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce”. Rolą zabawy było przyjemne wprowadzenie w atmosferę świąt, a także kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych.

4. Wychodząc z założenia, że książka to wspaniały prezent, a jednocześnie promując czytelnictwo biblioteka przygotowała wystawkę „Książka dobra pod choinkę”. Nauczyciele bibliotekarze wyeksponowali najciekawsze tytuły książek znajdujących się w księgozbiorze, których fragmenty można było przeczytać i polecić jako gwiazdkowy prezent.

W tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, biblioteka szkolna życzy:

Świąt cudownych, białych i miłych,
Żebyście w radości je wszyscy spędzili.
Niech szczęście i spokój w Waszych domach zagości,
Niech będą to święta pełne miłości.