EWAKUACJA SZKOŁY – ĆWICZENIA TAKTYCZNE

Dn. 20.09.2018r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla uczniów, nauczycieli i pracowników. Sygnał alarmowy zabrzmiał w godzinach dopołudniowych. Przyjęto wariant zadymienia jednego z pomieszczeń w placówce szkolnej. Użytkownicy obiektu bardzo sprawnie przystąpili do opuszczenia budynku szkoły. Po upływie około 5 minut Dyrekcja Szkoły, uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców oraz pozostali pracownicy administracyjni bezpiecznie dotarli na teren boiska, gdzie dokonano podziału na sektory. Po upewnieniu się, że wszyscy znajdują się w przydzielonych dla siebie miejscach ewakuacyjnych, p. Piotr Socha dokonał końcowej weryfikacji. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w sposób zorganizowany przy uwzględnieniu wszelkich możliwych procedur, stanowiących ustalone uprzednio wytyczne co do zaistniałej sytuacji. Celem niniejszych działań było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy, a także praktyczne sprawdzenie i ocena możliwości ewakuacji szkoły.