ETWINNING W NASZEJ SZKOLE!!!

Nasza szkoła w tym roku szkolnym dołączyła do kilku międzynarodowych projektów eTwinning. Przez cały listopad i grudzień grupy drugie klas IVb i Va brali aktywnie udział w dwóch projektach świątecznych.

Do projektu „Christmas cards 2022” przystąpili uczniowie z klasy IVb. Wykonali trzy zadania: prezentacja na temat bożonarodzeniowych tradycji w naszym kraju, kartki świąteczne, które wysłaliśmy do Francji, Rumunii i Finlandii oraz nagranie polskiej pastorałki.

Drugim przedsięwzięciem był projekt zatytułowany „Let’s celebrate Christmas”. Uczniowie klasy 5A oprócz wykonania tradycyjnych kartek świątecznych, przygotowali prezentacje o naszej szkole oraz przepisy polskich, tradycyjnych wigilijnych potraw. Wymienialiśmy kartki m.in. z Grecją, Włochami czy Niemcami.

Prawie wszystkie zadania uczniowie wykonywali w języku angielskim co pozwoliło im rozwijać swoje kompetencje, m.in. językowe, społeczne, kulturowe i cyfrowe.

Od stycznia rozpoczynamy nowy projekt „Let’s learn English vocabulary by mapping our minds”, który będzie miał na celu utrwalenie i poszerzenie słownictwa z różnych dziedzin np. kultura, środowisko czy sport.

Koordynatorem projektów eTwinning w naszej szkole jest p. Justyna Stochmal, nauczyciel języka angielskiego.