EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI

18 maja 2018r. klasa VI a  wzięła udział w projekcie: EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI. Jego celem było poznanie najważniejszych zabytków, miejsc i osób związanych z naszym regionem. Wycieczkę po mieście uczniowie  rozpoczęli zwiedzaniem Muzeum Historii Kielc. Następnie chłopcy brali udział w zajęciach warsztatowych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, podczas których wykonali i zaprezentowali plakaty poświęcone osobom związanym z historią regionu i kraju. Punktem kulminacyjnym była wizyta w Stowarzyszeniu im. Jana Karskiego. Wraz z przewodnikiem klasa  odbyła  także dwugodzinny spacer dydaktyczny po Kielcach, w czasie którego odwiedziła Rynek i Bazylikę Katedralną. Chłopcy zapoznali się również z najważniejszymi pomnikami, usytuowanymi w Śródmieściu, takimi jak: pomnik Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Armii Krajowej, Menory czy Ireny Sendlerowej. Była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu w terenie. Uczniowie uczyli się i poznawali historię odwiedzając miejsca szczególnie ważne dla naszej tożsamości lokalnej i narodowej.