Edukacja globalna.

Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznych obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbywał się  w dniach 18 – 26.11.2017 r.
W ramach edukacji globalnej uczniowie uczestniczyli w projekcie „Przewodnicy po świecie współzależności”.

Celem działania było poznanie globalnych współzależności i problemów oraz zachęcenie społeczności szkolnej do podjęcia konkretnych inicjatyw na rzecz uczynienia tych relacji bardziej sprawiedliwymi. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 3d i 3f, którzy podzieleni na trzy zespoły wyszukiwali informacji:

–  Jak jest w państwach globalnego Południa?

–   Dlaczego powinna nas interesować sytuacja państw biednego Południa?

–   Co możemy zrobić aby uczynić relacje między globalnym Południem i bogatą Północą bardziej sprawiedliwymi?

Uczniowie przez miesiąc spotykali się na zajęciach w bibliotece szkolnej, gdzie dzielili się zdobytą wiedzą i pomysłami. Efektem końcowym ich pracy była wystawa udostępniona na forum szkoły. Projekt  uświadomił uczniom istotne problemy współczesnego świata, skłonił do refleksji i empatii.

Koordynatorami projektu były Urszula Rakowska-Górnik i Iwona Kowalik.