DZIEŃ KSIĘGARZA

Dnia 13 grudnia obchodzimy Dzień Księgarza. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała spotkanie z Panem Marianem Kubikiem właścicielem Księgarni Świętokrzyskiej.
W lekcji otwartej uczestniczyli uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą.

Na początku członkowie Koła Czytelniczego naszej szkoły przedstawili krótką historię tego święta oraz zaprezentowali filmik edukacyjny na temat etapów powstawania książki.

Nasz honorowy gość opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, o tym jak został księgarzem i co jest w jego pracy najciekawsze. Dzieci słuchały go z zainteresowaniem i zadawały mnóstwo pytań.

Na zakończenie spotkania Pan Marian przygotował uczniom prezenty w postaci książek i zakładek. Uczniowie naszej szkoły podziękowali gościowi za miłe spotkanie zrobionym własnoręcznie stroikiem świątecznym.

Była to ciekawa lekcja, której celem było zachęcenie do czytania.