Dzień Chłopaka w klasach 3c i 3d

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie klas 3 d oraz 3c podczas wyjazdu do Energetycznego Centrum Nauki. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło.

Wykonali wiele intrygujących doświadczeń, w trakcie których sprawdzili m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa. Zwiedzili również wystawę składającą się  z interaktywnych zadań, gdzie samodzielnie eksperymentowali w blokach tematycznych  „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” . Podczas wyjazdu uczniowie potwierdzili teorię, że nauka przez zabawę jest dużo fajniejsza. To był naprawdę udany naukowy Dzień Chłopaka.