DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września przypada Dzień Bez Samochodu – międzynarodowa kampania proekologiczna obchodzona w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Inicjatywa ta ma na celu promowanie ekologicznego transportu, zmniejszenie ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. Gdy rezygnujemy z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej, zmniejszamy emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Jednym z lepszych rozwiązań w tym dniu jest zamiana czterech kółek na dwa. Zwiększająca się liczba rowerzystów to pozytywny trend, a sieć ścieżek rowerowych  sukcesywnie wzbogaca się o nowe kilometry.

Uczniowie  starają się  wprowadzać proekologiczne zasady w codziennym życiu, między innymi wybierając rower czy hulajnogę jako środek transportu w drodze do szkoły. W klasach 7a i 8a przypomnieliśmy jak ważne jest zmniejszanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery , chłopcy zaangażowali się w wykonanie plakatów promujących Dzień Bez Samochodu.