Dni Czystego Powietrza

14 listopada 2019r.podczas Dnia Czystego Powietrza w Sali Konferencyjnej UM w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie konkursów  organizowanych przez Prezydenta Miasta Kielce i Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska.  W konkursie „ Hasło promujące walkę ze smogiem” uczennica klasy 5d Joanna Kwiecień otrzymała wyróżnienie za hasło: „ Każdy, kto smog produkuje, samego siebie truje”. Następnie wszyscy uczniowie wspólnie przemaszerowali ulicami miasta demonstrując hasła promujące czyste powietrze. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży wpływu emisji zanieczyszczeń do atmosfery na funkcjonowanie ekosystemów i na zdrowie człowieka oraz propagowanie właściwych postaw i zachowania ekologicznego.